Zagramy w półfinale Pucharu Polski

W środowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Mazowsza, Korona pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (1:0). Tym samym nasz zespół awansował do półfinału tych prestiżowych rozgrywek. W tej fazie możemy zagrać z Błonianką Błonie (IV liga), Legionovią Legionowo (III liga) lub też Legią II Warszawa (III liga).

Mecz, który w środowe popołudnie na stadionie przy ulicy Witosa obejrzało prawie 300 widzów, stał na wysokim poziomie i był dobrą promocją piłki nożnej. Zespół Korony do około 80 minuty grał wzorowo i zasłużenie prowadził z III-ligowcem 3:0. Niestety w końcówce zabrakło naszym piłkarzom trochę koncentracji i goście zdołali strzelić dwa gole  (81. i 86. minuta). Dzięki temu w końcówce było sporo emocji, a sędzia przedłużył mecz o prawie dziewięć minut. Ostatecznie nasi piłkarze przetrzyzmali napór rywali i wygrali spotkanie.

Gole dla Korony zdobyli: Piotr Strzeżysz (22. minuta z rzutu karnego), Michał Borkowski (48. minuta) oraz Dominik Dzwonkowski (52. minuta). Bramki dla Świtu padły w 81. i 86. minucie gry.

Zachęcamy do wspierania naszej drużyny podczas meczów ligowych lub pucharowych, szczególnie dotyczy to młodzieży, która reprezentuje barwy np. innego klubu. Można między sobą rywalizować, ale ostrołęczanie powinni zawsze wspierać ostrołęczan.

Zapraszamy na kolejne mecze Korony! Piłkarzom i trenerom gratulujemy awansu do półfinału Pucharu Polski na Mazowszu. Mecze tej fazy rozgywek zaplanowane zostały na 8. maja.