Wygrywamy w Gostyninie, teraz pora na półfinał Pucharu Polski

W sobotę 4 maja drużyna Korony zwyciężyła na wyjeździe Mazura Gostynin 2:0 (0:0). Dzięki temu ważne punkty IV-ligowe punkty pojechały do Ostrołęki. Już w środę żółto – niebieskich czeka mecz półfinałowy Pucharu Polski na szczeblu Mazowsza z Błonianką Błonie.

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, a obie drużyny nie stworzyły zbyt wielu okazji do zdobycia gola. W drugiej połowie w 65 minucie gry wynik otworzył Dominik Dzwonkowski, wykorzystując dobre podanie od Damiana Słowika. Po stracie gola gospodarze przebudzili się i zaczęli stwarzać doskonałe okazje do zdobycia wyrównującej bramki. Tak się na szczęście nie stało. W bramce Korony, kolejny doskonały mecz rozegrał weteran, Andrzej Łyziński. W końcówce spotkania drużynę Mazura dobił nasz kapitan Piotr Strzeżysz, który w 86 minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Brawo!!!

W środę 8 maja ostrołęczan czeka półfinałowy mecz Pucharze Polski na szczeblu Mazowsza. Nasz zespół podejmie IV-ligowca z grupy południowej, Błoniankę Błonie. Oby udało się powtórzyć sukces sprzed czternastu lat, kiedy to Korona również awansowała do mazowieckiego finału. W 2005 roku w mazowieckim finale, niestety przegranym, graliśmy z Mazowszem Płock.

Mecz Pucharu Polski odbędzie się na stadionie przy ulicy Witosa 1, początek o godzinie 17.30. Zapraszamy serdecznie na ten mecz!!!

Mecz wyjazdowy o mistrzostwo B-klasy wygrała w niedzielę 5 maja drużyna rezerw. Nasz zespół pokonał GLKS Lelis 3:1 (1:1).  Gole dla Korony II zdobyli: Filip Kiernozek (30 minuta), Leszek Galara (56 minuta) oraz Piotr Ludwiczak (68 minuta).